Zmień kolor: [1] [2]

Rexona też wychodzi poza ramy, czyli legendy footballu i przedsmak UEFA EURO2012 ™

„Gdańsk. Dotknij wolności. Wyjdź poza ramy”. Hasło kampanii wizerunkowej Miasta Gdańsk przypadło do gustu firmie Rexona, w Polsce kojarzonej z produkcją dezodorantów, a od 3 lat wspierającej także realizowanie ambicji młodych amatorów piłki nożnej w Hiszpanii w ramach „Projekt Rexona”. W tym roku finał Projektu odbywa się w Gdańsku. Z rozmachem, bo z udziałem gwiazd futbolu europejskiej klasy.


Cel jest prosty: Rexona pomaga spełniać marzenia. Każdy hiszpański amator piłki mógł się zgłosić przez Facebooka, żeby zdobyć szansę na zagranie wyjazdowego meczu z zawodowymi piłkarzami. Tak uformowała się hiszpańska drużyna, która w ramach nagrody zagra mecz przeciwko zawodowym piłkarzom. W tym roku, finał Projektu Rexona odbywa się w Gdańsku- nie trudno zgadnąć czemu: to Miasto nad Motławą stanie się już za kilka dni stolicą futbolowych emocji hiszpańskiego narodu. To tutaj La Roja rozegra swoje pierwsze mecze z Włochami, Irlandią i Chorwacją i nieopodal Gdańska, w Gniewinie, będzie miała zlokalizowane swoje Centrum pobytowe. Dzięki współpracy Rexona z Polskim Ośrodkiem Informacji Turystycznej w Madrycie, PLL LOT oraz Miastem Gdańsk finał ten będzie nietypowy. Przychylając się do przekazu kampanii promocyjnej Gdańska „wyjdź poza ramy”, Rexona postanowiła spełnić marzenia uczestników projektu z rozmachem.


Dobry trener to podstawa
Wyłoniona w drodze konkursu młodzież jest zakochana w futbolu, ale to wciąż amatorzy. Nie znają się, nigdy razem nie grali. Przed przyjazdem do Gdańska odbyli ze sobą tylko jeden trening. Kto poprowadzi ich do ewentualnego zwycięstwa? Nikt inny jak Julio Salinas (były reprezentant drużyny narodowej Hiszpanii, piłkarz Athletic Bilbao, Atletico Madrid i FC Barcelona) oraz Dino Baggio (były reprezentant Włoch, piłkarz m.in. Inter Mediolan, Juventusu i Lazio Rzym). Dobór takich trenerów jest nieprzypadkowy- pierwszy mecz podczas UEFA EURO2012™ reprezentacja Hiszpanii rozegra przeciwko Włochom. Panowie spotkają się na piłkarskim boisku pierwszy raz po 18 latach i to w jakże nietypowej roli.


Trójmecz zamiast meczu
Zgodnie z założeniem Projektu Rexona, młodzi hiszpańscy amatorzy piłki zagrają przeciwko zawodowym piłkarzom Lechii. Gdański klub stworzył na tę okoliczność specjalną drużynę. Jak mówi rzecznik Lechii, Michał Lewandowski, aby zachować ducha zdrowej, sportowej rywalizacji i wyrównać szanse, zespół gdańskiego klubu reprezentować będą zawodnicy pierwszego składu, drużyny rezerwowej oraz młodej ekstraklasy.


Aby emocji było jeszcze więcej, kolejną drużyną trójmeczu będą hiszpańscy dziennikarze, którzy przyjeżdżają do Gdańska relacjonować mecze w trakcie Mistrzostw Europy. Są to przedstawiciele największych hiszpańskich tytułów sportowych i codziennych m.in. el Mundo, la Razon czy AS.


Kiedy i gdzie?
Wszystkich chętnych do obejrzenia zmagań młodych Hiszpanów pod wodzą Salinasa i Baggio przeciwko Lechii Gdańsk i hiszpańskim dziennikarzom zapraszamy w czwartek, 7 czerwca na Stadion Żużlowy przy ul. Zawodników 1 w Gdańsku. Rozpoczęcie finału Projekt Rexona o godzinie 10.00.

Harmonogram meczy:
- 10.30 Dziennikarze hiszpańscy vs. Rexona
- 11.30 Lechia Gdańsk vs. Dziennikarze hiszpańscy
- 12.30 Rexona vs. Lechia Gdańsk.


Wstęp bezpłatny!

Osoba do kontaktu dla mediów:
Aleksandra Mokwa, Biuro Prezydenta ds. Promocji Miasta, 608 010 777

Data publikacji: 04.06.2012 15:59
Galeria   YouTube   Gdańska Arena
Euro 2012 w Gdańsku
Fotograficzne podsumowanie mistrzostw w piłce nożnej UEFA Euro 2012 w Gdańsku
 
Autor: Jacek Szymański / www.gdansk.pl
Data: 04.07.2012, 12:40
zdjęcia z budowy i otwarcia gdańskiego stadionu
Mecze w Gdańsku
10 czerwca 2012 r.
Hiszpania 1 - 1 Włochy
14 czerwca 2012 r.
Hiszpania 4 - 0 Irlandia
18 czerwca 2012 r.
Chorwacja 0 - 1 Hiszpania
22 czerwca 2012 r.
Niemcy 4 - 2 Grecja
pozostałe wyniki
Partnerzy 
© Copyright Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta ¤ Referat Multimedialny
ul. Nowe Ogrody 8/12 ¤ 80-803 Gdańsk