Zmień kolor: [1] [2]

Gdańsk w Twoim telefonie!

Gdansk4u MOBILE to bezpłatna aplikacja na urządzenia mobile (smartphone’y, tablety), przygotowana z myślą o turystach, kibicach i mieszkańcach miasta Gdańska.

Kalendarz wydarzeń, pomysły na weekend i na dziś, opisy atrakcji, zabytków, baza miejsc noclegowych, mapa wyznaczająca trasę do konkretnego miejsca, zdjęcia, praktyczne informacje dla turystów to tylko część informacji, które mogą uzyskać użytkownicy smartphonów po pobraniu aplikacji, która została przygotowana przez Gdańską Organizację Turystyczną.

- Dzięki aplikacji gdansk4u MOBILE informacje o mieście, o wydarzeniach i atrakcjach, aktualizowane na bieżąco, są dostępne zawsze i wszędzie w osobistym urządzeniu – a tego właśnie oczekuje współczesny turysta  – mówi Anna Bartoszewicz – Pajka, Wiceprezes Zarządu Gdańskiej Organizacji Turystycznej. - Aplikację gdansk4u MOBILE wprowadziliśmy w lipcu ubiegłego roku. Przez kilka miesięcy testowaliśmy oczekiwania i teraz wprowadzamy nową, poszerzoną wersję. Gdańsk jest w czołówce polskich miast, które posiadają mobilną aplikację informacyjno–turystyczną – dodaje.

Atutem aplikacji są audycje dźwiękowe o 100 atrakcjach w mieście, dostępne po zeskanowaniu indywidualnego fotokodu umieszczonego przy danym obiekcie/ atrakcji. Dwuminutowe audycje zostały nagrane w 3 językach (polskim, niemieckim i angielskim) i ich głównym celem jest inspiracja użytkowników do poznania historii Gdańska.

Aplikacja gdansk4u MOBILE funkcjonuje w trzech wersjach językowych (polskim, niemieckim i angielskim) i jest dostępna na systemach operacyjnych IOS, Android oraz Windows Phone. Integralną funkcją systemu jest sieć darmowych hot spotów – gdansk wifi udostępniających WI-FI w 72 najciekawszych miejscach miasta.

Pierwsza wersja aplikacji gdansk4u MOBILE, która została uruchomiona w lipcu 2011 roku zajęła I miejsce podczas 15 edycji Gdańskich Targów Turystycznych w kategorii "innowacyjne rozwiązania w turystyce" organizowanym przez Międzynarodowe Targi Gdańskie.

Więcej informacji:
Izabela Koch
Specjalista ds. promocji
koch@gdansk4u.pl
58 305 70 80 w.15

Data publikacji: 06.06.2012 10:54
Galeria   YouTube   Gdańska Arena
Euro 2012 w Gdańsku
Fotograficzne podsumowanie mistrzostw w piłce nożnej UEFA Euro 2012 w Gdańsku
 
Autor: Jacek Szymański / www.gdansk.pl
Data: 04.07.2012, 12:40
zdjęcia z budowy i otwarcia gdańskiego stadionu
Mecze w Gdańsku
10 czerwca 2012 r.
Hiszpania 1 - 1 Włochy
14 czerwca 2012 r.
Hiszpania 4 - 0 Irlandia
18 czerwca 2012 r.
Chorwacja 0 - 1 Hiszpania
22 czerwca 2012 r.
Niemcy 4 - 2 Grecja
pozostałe wyniki
Partnerzy 
© Copyright Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta ¤ Referat Multimedialny
ul. Nowe Ogrody 8/12 ¤ 80-803 Gdańsk