Zmień kolor: [1] [2]

Kolorowy tłum kibiców opanował ulice Gdańska!

Ulice Głównego Miasta zostały opanowane przez rozbawiony tłum kibiców. Fani piłki nożnej z Hiszpanii, Włoch, Holandii, Niemiec i Polski bawią się wspólnie na Długiej i Długim Targu. Atmosfera sportowych emocji udziela się wszystkim!

Kibice, którzy przyjechali do Gdańska, wylegli dziś tłumnie na ulice Głównego Miasta. Fani poruszają się pomiędzy Długą, Długim Targiem a Strefą Kibica. Zabawa trwa w najlepsze a restauracje przeżywają prawdziwe oblężenie.

Słychać język hiszpański, włoski, niemiecki, polski i angielski, a radosna atmosfera podniecenia przed jutrzejszym meczem pomiędzy Hiszpanią a Włochami udziela się nie tylko kibicom tych reprezentacji, ale wszystkim przebywającym na Głównym Mieście.

Prym wiodą kibice hiszpańscy, których jest zdecydowanie najwięcej, a że każdy z nich jest wyposażony we flagę, strój drużyny narodowej i inne gadżety piłkarskie, to nie sposób ich nie zauważyć.

To najlepszy dowód, że Euro 2012 w Gdańsku zaczęło się na dobre.

Przypominamy, że wszystkie mecze transmitowane są na stumetrowym telebimie w Strefie Kibica na Placu Zebrań Ludowych. Strefa może pomieścić 30 tysięcy ludzi. Gdańsk oferuje wiele turystom i kibicom mnóstwo atrakcji w przerwach pomiędzy transmisjami. Na Głównym Mieście można spróbować lokalnej kuchni, odprężyć się w ogródkach piwnych lub, jak dziś wieczorem, dołączyć do kolorowego tłumu rozbawionych fanów sportu. 

Data publikacji: 09.06.2012 20:19
Galeria   YouTube   Gdańska Arena
Euro 2012 w Gdańsku
Fotograficzne podsumowanie mistrzostw w piłce nożnej UEFA Euro 2012 w Gdańsku
 
Autor: Jacek Szymański / www.gdansk.pl
Data: 04.07.2012, 12:40
zdjęcia z budowy i otwarcia gdańskiego stadionu
Mecze w Gdańsku
10 czerwca 2012 r.
Hiszpania 1 - 1 Włochy
14 czerwca 2012 r.
Hiszpania 4 - 0 Irlandia
18 czerwca 2012 r.
Chorwacja 0 - 1 Hiszpania
22 czerwca 2012 r.
Niemcy 4 - 2 Grecja
pozostałe wyniki
Partnerzy 
© Copyright Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta ¤ Referat Multimedialny
ul. Nowe Ogrody 8/12 ¤ 80-803 Gdańsk