Zmień kolor: [1] [2]

Jak komunikacją, to tylko w Gdańsku :)

Jak komunikacją, to tylko w Gdańsku :)

 

Dodatkowe składy tramwajowe i autobusy, pełna gotowość ponad 800 kierowców i motorniczych, obsługa autobusowa płyty gdańskiego lotniska, specjalne komunikaty dla kibiców w języku polskim i angielskim oraz mobilne rozkłady jazdy – tak miasto transportowo przygotowuje się na kolejny gdański mecz Euro 2012.

W Gdańsku kursować będą dziś wszystkie dostępne składy tramwajowe i autobusy. W porównaniu ze ‘zwykłym dniem’, na trasach będzie o 68 autobusów i 54 składy tramwajowe więcej

W pełnej gotowości jest od rana ponad 800 kierowców i motorniczych. Zostali oni wyposażeni w specjalne ‘ściągi’ językowe (zbiór najpotrzebniejszych zwrotów w językach niemieckim i angielskim), które pomagają im w kontaktach z pasażerami-kibicami.

W tramwajach podawane są komunikaty w językach polskim i angielskim informujące kibiców, na jakim przystanku mają wysiąść, by jak najszybciej dotrzeć na stadion.

Turniejowe rozkłady jazdy tramwajów i autobusów obowiązywać będą do wczesnych godzin porannych (np. tramwaje linii 2, 3, 6 do ok. 3.00 rano). Pierwszy tramwaj na normalne trasy wyjeżdża już przed godziną 4.00, dlatego tzw. zaplecze techniczne w ciągu godziny będzie musiało wykonać wszystkie podstawowe przeglądy codzienne oraz dokładne wyczyścić pojazdy.

Warto też dodać, że to właśnie kierowcy miejskich autobusów jako pierwsi ;witają’ kibiców już na lotnisku, samą płytę lotniska obsługują bowiem również miejskie autobusy. W tym celu – kilkunastu kierowców ZKM przeszło specjalne przeszkolenie.

Pracuje wyszukiwarka połączeń www.info.zkm.pl (działa po polsku i po angielsku) oraz mobilne rozkłady jazdy na www.mobile.zkm.pl (po polsku, angielsku i niemiecku). Pierwsza pozwala zaplanować trasy i zobaczyć dokładnie na mapie, gdzie znajdują się pojazdy – w czasie rzeczywistym, natomiast www.mobile.zkm.pl pokazuje rozkłady z konkretnych przystanków – również w czasie rzeczywistym.

Gdańska komunikacja obsługuje również linię ekspresową ContiBus (C1). Linia dziś będzie funkcjonować ze zwiększoną częstotliwością co około 8 minut. Na trasie jeżdżą specjalnie oznakowane pojazdy przegubowe wyposażone w wifi.

 

Data publikacji: 14.06.2012 11:08
Galeria   YouTube   Gdańska Arena
Euro 2012 w Gdańsku
Fotograficzne podsumowanie mistrzostw w piłce nożnej UEFA Euro 2012 w Gdańsku
 
Autor: Jacek Szymański / www.gdansk.pl
Data: 04.07.2012, 12:40
zdjęcia z budowy i otwarcia gdańskiego stadionu
Mecze w Gdańsku
10 czerwca 2012 r.
Hiszpania 1 - 1 Włochy
14 czerwca 2012 r.
Hiszpania 4 - 0 Irlandia
18 czerwca 2012 r.
Chorwacja 0 - 1 Hiszpania
22 czerwca 2012 r.
Niemcy 4 - 2 Grecja
pozostałe wyniki
Partnerzy 
© Copyright Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta ¤ Referat Multimedialny
ul. Nowe Ogrody 8/12 ¤ 80-803 Gdańsk