Zmień kolor: [1] [2]

Rowerowi kibice z Zielonej Wyspy już w Gdańsku!

Ponad dwa tygodnie zajął grupie kibiców przejazd rowerami z rodzinnego Dublina do Gdańska w ślad za swoją reprezentacją. Irlandczycy postanowili udowodnić, że kibicowanie nie musi być biernym siedzeniem przed telewizorem, ale fantastyczną okazją do aktywności sportowej i charytatywnej.

Aby dotrzeć do Gdańska na czas, 11 sportowych pasjonatów musiało dziennie pokonać średni dystans 110 kilometrów. Każdy z kibiców jechał w koszulce z nazwiskiem jednego z największych irlandzkich piłkarzy. Po drodze zatrzymali się w pięciu krajach. W Polsce gościli w Gryficach, Koszalinie i Słupsku – aby dziś triumfalnie dotrzeć do Gdańska i dopingować swoją reprezentację podczas meczu z Hiszpanią na Arenie Gdańsk. Warto dodać, że rowerzyści są amatorami, a ich aktywność sportowa przed wyprawą nie była wysoka.  

Nie tylko chęć aktywnego wypoczynku przyświecała rowerzystom. Po drodze zbierali fundusze na wybrane przez siebie cele. Postanowili wspierać trzy fundacje - Arthritis Ireland, Headstrong i Renewable World, walczące z artretyzmem, depresją i biedą. Wybór tych fundacji nie był przypadkowy - gracze, nazwiska których widnieją na koszulkach rowerzystów, zainspirowali kibiców. Matthew Boyd – walczył z artretyzmem, Stephen McArdle – cierpiał na depresję, a Declan Arthur wspomagał działania Renewable World w Kenii.

Rowerzyści dotarli do Gdańska zmęczeni, ale zadowoleni i pełni pozytywnej energii. Siły wystarczy im na pewno na energiczny doping Irlandczyków podczas wieczornego meczu. A później? Być może wyruszą jeszcze dalej, oczywiście na rowerach!

Data publikacji: 14.06.2012 15:56
Galeria   YouTube   Gdańska Arena
Euro 2012 w Gdańsku
Fotograficzne podsumowanie mistrzostw w piłce nożnej UEFA Euro 2012 w Gdańsku
 
Autor: Jacek Szymański / www.gdansk.pl
Data: 04.07.2012, 12:40
zdjęcia z budowy i otwarcia gdańskiego stadionu
Mecze w Gdańsku
10 czerwca 2012 r.
Hiszpania 1 - 1 Włochy
14 czerwca 2012 r.
Hiszpania 4 - 0 Irlandia
18 czerwca 2012 r.
Chorwacja 0 - 1 Hiszpania
22 czerwca 2012 r.
Niemcy 4 - 2 Grecja
pozostałe wyniki
Partnerzy 
© Copyright Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta ¤ Referat Multimedialny
ul. Nowe Ogrody 8/12 ¤ 80-803 Gdańsk