Zmień kolor: [1] [2]

W dniu meczu 18.06. skorzystaj z komunikacji miejskiej organizowanej przez ZTM w Gdańsku!

W związku z meczem piłki nożnej rozpoczynającym się w poniedziałek 18.06.2012 o godz. 20:45 na stadionie Arena Gdańsk w Letnicy, już od rana nastąpią zmiany w organizacji komunikacji miejskiej organizowanej przez ZTM Gdańsk.

Uprzejmie przypominamy, że z Centrum oraz Strefy Kibica do stadionu można dojechać również tramwajami linii 2, 3, 6, 8 (od godz. 16:30), 10 (od godz. 16:30), 11 i 12. Należy wysiąść na przystanku "Opera Bałtycka" i następnie skorzystać z oznaczonego dojścia do stadionu.

W celu usprawnienia dojazdu na stadion i powrotu z niego, zostaną uruchomione w obu kierunkach dodatkowe przystanki dla linii C2:
- Złota Karczma (w ciągu ul. Słowackiego)
- Potokowa (w ciągu ul. Słowackiego)
- (w ciągu ul. Słowackiego)
- Galeria Bałtycka (jak dla autobusów linii 124 na Zaspę i 110 do Portu Lotniczego)
- Legionów (jak dla autobusów linii 124 na Zaspę i w zatoce przystankowej dokładnie naprzeciw, w kierunku lotniska)
- Kościuszki (na ul. Kościuszki w rejonie skrzyżowania z ul. Kochanowskiego).

OGÓLNE ZMIANY W RUCHU

Zmiany na ul. Słowackiego

Od godz. 12:00 do godz. zakończenia akcji odwozowej kibiców po meczu, prawa jezdnia ul. „nowej” Słowackiego patrząc w kierunku Portu Lotniczego, na odcinku od ul. Obywatelskiej aż do ul. Cytrowej w Złotej Karczmie zostanie przeznaczona wyłącznie dla ruchu (w obu kierunkach) autobusów komunikacji miejskiej i pojazdów UEFA.

Wszystkie autobusy jadące od strony Złotej Karczmy w kierunku ul. Potokowej i Galerii Bałtyckiej, za przystankiem „Złota Karczma” będą wjeżdżały na przeciwległą jezdnię ul. Słowackiego i tak będą dojeżdżały aż do ul. Obywatelskiej (przy dawnych koszarach). Tymczasowe przystanki autobusowe na tym odcinku, w kierunku Wrzeszcza, zostaną zlokalizowane w pasie rozdziału ul. Słowackiego.

Zmiany tras linii 174, 200, 205, 207, 232 i 256

Ze względu na potrzeby służb porządkowych i organizatorów imprezy, zamknięta dla ruchu zostanie ul. Kolejowa. Dlatego już od około godz. 10:00 do końca dnia, trasy linii autobusowych 174, 200, 205, 207, 232 i 256 zostaną skrócone do przystanku Gdańsk-Dworzec Główny.

Zamknięcie dla ruchu ogólnego ul. Jana z Kolna, Węzła Kliniczna i ul. Marynarki Polskiej

Od około godz. 16:30 do godz. zakończenia akcji odwozowej kibiców meczu, cała ul. Jana z Kolna i ul. Marynarki Polskiej oraz Węzeł Kliniczna zostaną zamknięte dla ruchu ogólnego. Zmiany te będą miały wpływ na kursowanie tramwajów w tym rejonie. Bez zakłóceń będą dojeżdżały autobusy do pętli „Jana z Kolna”.

W tym czasie:

- Tramwaje linii 8 zostaną skierowane - w obu kierunkach - na trasę objazdową:
Jelitkowo - Zaspa - Opera - Zwycięstwa - Dworzec Główny - Stogi Plaża.

- Tramwaje linii 7 i 14 kursują wyłącznie do około godz. 16:30.
 
- Do godz. 16:30 linia tramwajowa 10 funkcjonuje na stałej trasie. Od godz. 16:30 tramwaje tej linii pojadą na trasie zmienionej: Siedlce - Dworzec Główny - Zwycięstwa - Opera - Hallera - Brzeźno - Nowy Port Oliwska. Do końca dnia będą kursowały co 20 minut.

- Od godz 16:30 tramwaje linii 4 w obu kierunkach zostaną wycofane z ul. Klinicznej oraz Marynarki Polskiej i pojadą zmienioną trasą: Zaspa - Mickiewicza - Brzeźno - Nowy Port (Oliwska).

- Tramwaje linii 9 kursują wyłącznie do godz. 16:00.

Tymczasowa linia tramwajowa 94 dla mieszkańców Letnicy

Z zamknięcia dla zwykłego ruchu tramwajowego ul. Marynarki Polskiej, od około godziny 16:40 do końca dnia, na trasie z Nowego Portu (pl. Wolności) do Letnicy (skrzyżowanie ulic Marynarki Polskiej i Uczniowskiej) zostanie uruchomiona tymczasowa linia 94 Linia będzie kursowała co 20 minut i będzie obsługiwana „wahadłowo” tramwajem dwukierunkowym po jednym torze (tor w kierunku Nowego Portu). Przystanek początkowo-końcowy w Nowym Porcie dla tej linii zostanie zlokalizowany na Placu Wolności, tuż przed skrzyżowaniem ul. Wolności/ Marynarki Polskiej. Na trasie przejazdu tramwaje tej linii będą się zatrzymywały na przystankach „Wyzwolenia”, i „Śnieżna”.

Mieszkańcy Letnicy mogą również skorzystać bezpłatnie z organizowanej przez ZTM linii kolejowej, której operatorem jest SKM na trasie Gdańsk Główny - Gdańsk Stadion Expo.

Przez cały okres od dnia 07.06.2012 do nocy 01./02.07.2012 włącznie, godziny funkcjonowania linii 2, 3, i 6 zostały wydłużone do około godz. 02:30 w nocy. Kursy będą realizowane z częstotliwością co 20 minut.

DOJAZDY NA STADION

Organizowana przez ZTM linia kolejowa, której operatorem jest SKM na trasie Gdańsk Główny - Gdańsk Stadion Expo.

Od godz. 16:00 do rozpoczęcia meczu oraz po zakończeniu meczu do godz. 02:00 w nocy, na trasie z Gdańska Głównego do przystanku Gdańsk Stadion Expo będą kursowały z częstotliwością co 12 minut pociągi Szybkiej Kolei Miejskiej. Odjazdy na Dworcu Gdańsk Główny będą się odbywały z peronu 3. Na trasie przejazdu, pociągi SKM nie będą się zatrzymywać na żadnym dodatkowym przystanku. Przejazdy tymi pociągami będą bezpłatne dla wszystkich pasażerów. Dotyczy to także osób nie posiadających biletu wstępu na stadion.

Specjalna linia tramwajowa 60

Od godz. 16:30 do godz. zakończenia akcji odwozowej kibiców ze stadionu, na trasie: Centrum - Brama Wyżynna - Dworzec Główny - Jana z Kolna - Stadion (pętla Kliniczna) zostanie uruchomiona dedykowana linia tramwajowa. Od pętli Kliniczna do stadionu kibice będą dochodzić pieszo. Tramwaje tej linii będą kursowały co 3 minuty. Z uwagi na bezpieczeństwo ruchu, przystanki na trasie przejazdu linii 60 w ciągu ul. Jana z Kolna/Marynarki Polskiej: „Stocznia SKM” (w obu kierunkach), „Stocznia Północna” (w obu kierunkach), „Twarda” (w obu kierunkach) nie będą obsługiwane.
Linie tramwajowe 2, 3, 6, 8, 10, 11, 12

Z Centrum oraz ze Strefy Kibica do stadionu można dojechać również tramwajami linii 2, 3, 6, 8 (od godz. 16:30), 10 (od godz. 16:30), 11 i 12. Należy wysiąść na przystanku "Opera Bałtycka" i następnie skorzystać z oznaczonego dojścia do stadionu.
Linie ekspresowe C1, C2 i P+R

W dniu 18.06.2012 bezpłatna autobusowa linia ekspresowa C1 (Lotnisko/Airport - Dworzec Główny/City Centre) będzie funkcjonowała ze zwiększoną częstotliwością - co około 8 minut. Dodatkowo na trasie przejazdu zostanie uruchomiony przystanek „P+R Auchan” - zlokalizowany w zatoce przystankowej na parkingu CH Auchan.

Od godz. 17:00 do godz. rozpoczęcia meczu oraz w okresie po zakończeniu meczu zostanie uruchomiona bezpłatna linia ekspresowa C2 z Portu Lotniczego bezpośrednio do stadionu. Przystankiem początkowo-końcowym w rejonie stadionu jest nowa pętla autobusowa przy ul. Kochanowskiego w pobliżu czerwonego wiaduktu w ciągu ul. Uczniowskiej. W celu usprawnienia dojazdu na stadion i powrotu z niego, zostaną uruchomione w obu kierunkach dodatkowe przystanki dla linii C2:
- Złota Karczma (w ciągu ul. Słowackiego)
- Potokowa (w ciągu ul. Słowackiego)
- (w ciągu ul. Słowackiego)
- Galeria Bałtycka (jak dla autobusów linii 124 na Zaspę i 110 do Portu Lotniczego)
- Legionów (jak dla autobusów linii 124 na Zaspę i w zatoce przystankowej dokładnie naprzeciw, w kierunku lotniska)
- Kościuszki (na ul. Kościuszki w rejonie skrzyżowania z ul. Kochanowskiego).

Po zakończeniu meczu, wg potrzeb, będą uruchamiane autobusy specjalnej linii „P+R”, którą będzie można dojechać bezpośrednio bez żadnych dodatkowych przystanków na trasie przejazdu, ze stadionu do parkingów zlokalizowanych w ciągu al. Armii Krajowej („P+R Łostowicka/Armii Krajowej”) oraz na parkingu CH Auchan („P+R Auchan”).

O godz. 23:05, 23:15 i 23:25 z przystanku "Al. Hallera" (w ciągu ul. Czarny Dwór) odjadą dodatkowe autobusy linii 148 w kierunku Żabianka SKM.


Trasa linii nocnej N6

W nocy 18/19.06.2012, linia nocna N6 będzie funkcjonować na stałej trasie przez ul. Marynarki Polskiej. W przypadku wydłużenia godzin akcji przejścia kibiców w ciągu ul. Marynarki Polskiej, czyli później niż o godz. 23:30, autobusy linii N6 będą kierowane na trasę zastępczą przez al. Zwycięstwa - Hallera - Brzeźno z zajazdem do Nowego Portu.


STREFA KIBICA NA PLACU ZEBRAŃ LUDOWYCH

Również w dniu 18.06.2012, w związku z imprezą masową w Strefie Kibica na Placu Zebrań Ludowych, komunikacja miejska organizowana przez ZTM Gdańsk zostanie wzmocniona dodatkowymi kursami tramwajów i autobusów.

Linie tramwajowe

Godziny funkcjonowania linii 2, 3 i 6 zostaną wydłużone do około godz. 02:30 w nocy. Kursy będą realizowane z częstotliwością co 20 minut. Po zakończeniu imprezy z przystanku „Brama Oliwska” zostaną uruchomione specjalne kursy na liniach:

- 2 w kierunku Łostowice/Świętokrzyska,
- 2 w kierunku Oliwa przez Zaspę,
- 3 w kierunku Brzeźno,
- 3 w kierunku Stogi przez Przeróbkę,
- 6 w kierunku Jelitkowo przez Wrzeszcz-Oliwę.

Linie nocne

Ze zwiększoną częstotliwością będą funkcjonowały linie nocne:


N 3 w obu kierunkach z Wrzeszcza PKP do Dworca Głównego przez Port Lotniczy. Przez całą noc będzie zwiększona częstotliwość kursowania do co około 40 minut;
N 5 w obu kierunkach z Dworca Głównego do Pruszcza Gdańskiego przez Orunię. Do godz. 02:45 będzie zwiększona częstotliwość do co około 40 minut. O godz. 00:25 zostanie wykonany dodatkowy kurs z Dworca Głównego do Pruszcza.
N 6 w obu kierunkach z Niedźwiednika do Żabianki SKM przez Piecki-Migowo, Letnicę, Nowy Port, Brzeźno, Przymorze. Przez całą noc będzie zwiększona częstotliwość kursowania nawet do co 20 minut.
N 9 O godz. 01:25 z Dworca Głównego zostanie wykonany dodatkowy kurs autobusu linii N9 do Przegaliny przez Rudniki-Sobieszewo.

Mieszkańców Oruni Górnej, Łostowic i innych osiedli południowych zapraszamy do korzystania z linii tramwajowych 2 i 6 do pętli „Łostowice Świętokrzyska”, gdzie na pasażerów będą czekały dodatkowe autobusy linii nocnych:

-N 1 do Oruni Górnej

-N 4 do Jaworzniaków przez Zakoniczyn

-N 13 do Olimpijskiej.

Informacje o bieżącej sytuacji komunikacyjnej można znaleźć na stronie www.ztm.gda.pl oraz kontaktując się ze Stanowiskiem ds. Nadzoru Ruchu - 517-697-292.

Ostania modyfikacja: 16.06.2012 13:40
Galeria   YouTube   Gdańska Arena
Euro 2012 w Gdańsku
Fotograficzne podsumowanie mistrzostw w piłce nożnej UEFA Euro 2012 w Gdańsku
 
Autor: Jacek Szymański / www.gdansk.pl
Data: 04.07.2012, 12:40
zdjęcia z budowy i otwarcia gdańskiego stadionu
Mecze w Gdańsku
10 czerwca 2012 r.
Hiszpania 1 - 1 Włochy
14 czerwca 2012 r.
Hiszpania 4 - 0 Irlandia
18 czerwca 2012 r.
Chorwacja 0 - 1 Hiszpania
22 czerwca 2012 r.
Niemcy 4 - 2 Grecja
pozostałe wyniki
Partnerzy 
© Copyright Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta ¤ Referat Multimedialny
ul. Nowe Ogrody 8/12 ¤ 80-803 Gdańsk