Zmień kolor: [1] [2]

Paweł Adamowicz: piłka nożna zbliża ludzi

We wtorek o godz. 12.30 prezydent Gdańska Paweł Adamowicz oraz szef Niemieckiej Federacji Piłkarskiej Wolfgang Niersbach otworzyli zbudowane w Gdańsku-Oliwie Centrum Medialne piłkarskiej reprezentacji Niemiec.

- To dla mnie wielki zaszczyt uczestniczyć w takiej uroczystości. 350 dziennikarzy, las kamer telewizyjnych – mówił Adamowicz. – Kto z Państwa jest w Gdańsku po raz pierwszy? – spytał prezydent Gdańska. Podniosła się ponad połowa rąk obecnych na sali. – Mamy więc kolejny dowód, jak bardzo piłka nożna zbliża ludzi. Cieszę się, że reprezentacja Niemiec wybrała nasze miasto, które kulturowo i historycznie jest bardzo ważne dla was i dla nas. Czujcie się jak w domu – powiedział Adamowicz.

- Jestem wdzięczny Panu Prezydentowi za wczorajsze przyjęcie na lotnisku i podczas otwartego treningu. Jesteśmy szczęśliwi, że zamieszkaliśmy w Gdańsku. Liczymy, że zostaniemy tu długo, może do zakończenia turnieju – odpowiedział Niersbach. Wspólnie z Oliverem Bierhoffem, menedżerem reprezentacji, wręczyli Adamowiczowi prezent – koszulkę z mapą Polski i znanym z facebooka uniesionym kciukiem: Lubię To.

Na pierwszej konferencji wystąpił tylko Miroslav Klose. Mówił, że dla jego drużyny to bardzo ważny turniej i że on i koledzy są bardzo dobrze przygotowani. – Zostaliśmy bardzo dobrze przyjęci przez kibiców. Na nasz trening przyszło ich wczoraj 10 tysięcy. To fantastyczna sytuacja, nie tylko dla mnie i Lukasa Podolskiego, ale dla całej drużyny – stwierdził urodzony w Polsce Klose.

k.g.

Ostania modyfikacja: 06.06.2012 09:29
Galeria   YouTube   Gdańska Arena
Euro 2012 w Gdańsku
Fotograficzne podsumowanie mistrzostw w piłce nożnej UEFA Euro 2012 w Gdańsku
 
Autor: Jacek Szymański / www.gdansk.pl
Data: 04.07.2012, 12:40
zdjęcia z budowy i otwarcia gdańskiego stadionu
Mecze w Gdańsku
10 czerwca 2012 r.
Hiszpania 1 - 1 Włochy
14 czerwca 2012 r.
Hiszpania 4 - 0 Irlandia
18 czerwca 2012 r.
Chorwacja 0 - 1 Hiszpania
22 czerwca 2012 r.
Niemcy 4 - 2 Grecja
pozostałe wyniki
Partnerzy 
© Copyright Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta ¤ Referat Multimedialny
ul. Nowe Ogrody 8/12 ¤ 80-803 Gdańsk