Zmień kolor: [1] [2]

Hiszpanie: gramy u siebie

Fanów z Hiszpanii jest znacznie więcej niż Włochów. Obrońcy tytułu wszystkie mecze rozegrają w Gdańsku i wielu z nich przyjechało na trzy spotkania.

– Będzie 2:0 dla Hiszpanii, bo gramy u siebie – uważa wręcz Thomas Herzog, hiszpański przedstawiciel z Ambasady Kibica.

- Faktycznie jest was znacznie więcej, ale wynik wcale nie jest przesądzony. My też czujemy się w Gdańsku świetnie. Nie pierwszy raz obserwuję z bliska Euro i mogę powiedzieć, że miasto wykonało świetną pracę i bardzo dobrze przygotowało się do mistrzostw. Wszyscy spotykamy się tu z życzliwością – odpowiada Włoch Andrea Palmieri.

Fani z obydwu krajów świetnie bawią się w Gdańsku. Są weseli, barwni, rozśpiewani. - Bardzo mi się podoba Polska i Gdańsk, a szczególnie polskie kobiety. Przyjechaliśmy tutaj wczoraj i całą noc się bawiliśmy – mówi Pablo, który po Gdańsku paraduje w przebraniu flamenco.

- Jeszcze nie zwiedziliśmy Gdańska, ale byliśmy na stadionie i - szczerze mówiąc - nam się strasznie podoba. Teraz chcemy zobaczyć fontannę Neptuna i obejrzeć Starówkę – tłumaczy Miguel z Madrytu.

Hiszpanie zapowiadają, że nie są w Gdańsku po raz ostatni. - Polska jest przepiękna i Gdańsk też. Przyjechaliśmy, żeby zobaczyć mecz, ale wrócimy tu z naszymi żonami i dziećmi – zapowiada Jose i już po chwilę razem z przyjaciółmi śpiewa „Yo soy espanol, espanol, espanol” (Jestem Hiszpanem, Hiszpanem, Hiszpanem”) i „Lo lo lo lo lo lo, que viva Espana” -> „Lo lo lo lo lo lo, niech żyje Hiszpania”.

W Gdańsku pojawiła się także silna grupa hiszpańskich dziennikarzy z najważniejszych mediów Półwyspu Iberyjskiego. – To, co najbardziej mi się podoba w Polsce, to Polki, są bardzo ładne. Nie mieliśmy okazji zwiedzać miasta, bo jesteśmy cały czas w Gniewinie [baza reprezentacji Hiszpanii]. Ale ogólnie bardzo nam się podoba – zapewnia Jesus Alvarez, dziennikarz hiszpańskiej telewizji publicznej TVE.

- Bardzo mi się podoba Gdańsk, bo jest bardzo przyjemnym miastem. Ma bardzo ładną architekturę i mieszkają tu bardzo urocze kobiety – przyznaje Fernando Torrens, korespondent hiszpańskiej agencji informacyjnej El Sol News.

W Gdańsku jest już ponad 10 tys. kibiców z Hiszpanii, a ich liczba jeszcze może wzrosnąć.

łp, ph

Ostania modyfikacja: 11.06.2012 15:21
Galeria   YouTube   Gdańska Arena
Euro 2012 w Gdańsku
Fotograficzne podsumowanie mistrzostw w piłce nożnej UEFA Euro 2012 w Gdańsku
 
Autor: Jacek Szymański / www.gdansk.pl
Data: 04.07.2012, 12:40
zdjęcia z budowy i otwarcia gdańskiego stadionu
Mecze w Gdańsku
10 czerwca 2012 r.
Hiszpania 1 - 1 Włochy
14 czerwca 2012 r.
Hiszpania 4 - 0 Irlandia
18 czerwca 2012 r.
Chorwacja 0 - 1 Hiszpania
22 czerwca 2012 r.
Niemcy 4 - 2 Grecja
pozostałe wyniki
Partnerzy 
© Copyright Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta ¤ Referat Multimedialny
ul. Nowe Ogrody 8/12 ¤ 80-803 Gdańsk