Zmień kolor: [1] [2]

Mnóstwo sytuacji i kunsztu piłkarskiego

Gościem konferencji prasowej w Centrum Medialnym Miasta Gospodarza był w poniedziałek Bogusław Kaczmarek. Nowy trener Lechii Gdańsk wystawił wysoką notę spotkaniu Hiszpania – Włochy, ocenił także szanse reprezentacji Polski we wtorkowym meczu z Rosją.

- Słyszałem, że niektórzy kręcili nosem po meczu Hiszpania – Włochy, ale mnie on na pewno nie rozczarował. Było mnóstwo sytuacji i kunsztu piłkarskiego – powiedział Kaczmarek. – Hiszpanom zawsze trudno gra się z Włochami i tak było też w Gdańsku. Wiem, że narzekali na murawę, ale może po prostu źle dobrali obuwie – zastanawiał się Kaczmarek.

Asystent poprzedniego selekcjonera reprezentacji Polski Leo Bennhakkera ocenił także szanse biało-czerwonych we wtorkowym meczu z Rosją.

- Drużyna rosyjska prezentuje ten sam styl co cztery lata temu, zdominowany przez holenderską myśl szkoleniową. Teraz prowadzi ją Dick Advocaat, wtedy trenerem był Guus Hiddink. Przed poprzednim Euro graliśmy z nimi mecz towarzyski. Do przerwy zrobili z nas dżem. Pawliuczenko strzelił nam dwa gole, ale zdołaliśmy wyrównać, a po mocnym strzale Dudki poprzeczka cały czas jeszcze pewnie się kiwa na stadionie Lokomotivu – tłumaczył Kaczmarek.

Nowy trener Lechii Gdańsk uważa, że selekcjoner Franciszek Smuda musi dokonać kilku korekt w składzie, po za tym twierdzi, że biało-czerwoni nie powinni się bać się rywali. – Uwarunkowanie historyczne każą nam myśleć, że naszymi największymi rywalami są Niemcy i Rosja. Jeśli mamy osiągnąć dobry wynik, piłkarze nie mogą wyjść na boisko z takim nastawieniem – przekonywał Kaczmarek.

łp

Ostania modyfikacja: 12.06.2012 12:06
Galeria   YouTube   Gdańska Arena
Euro 2012 w Gdańsku
Fotograficzne podsumowanie mistrzostw w piłce nożnej UEFA Euro 2012 w Gdańsku
 
Autor: Jacek Szymański / www.gdansk.pl
Data: 04.07.2012, 12:40
zdjęcia z budowy i otwarcia gdańskiego stadionu
Mecze w Gdańsku
10 czerwca 2012 r.
Hiszpania 1 - 1 Włochy
14 czerwca 2012 r.
Hiszpania 4 - 0 Irlandia
18 czerwca 2012 r.
Chorwacja 0 - 1 Hiszpania
22 czerwca 2012 r.
Niemcy 4 - 2 Grecja
pozostałe wyniki
Partnerzy 
© Copyright Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta ¤ Referat Multimedialny
ul. Nowe Ogrody 8/12 ¤ 80-803 Gdańsk