Zmień kolor: [1] [2]

W Gdańsku warunki jak w domu

Miasto Gdańsk i Niemiecka Federacja Piłkarska (DFB) podpisały w hotelu Dwór Oliwski porozumienie, regulujące szczegóły pobytu reprezentacji Niemiec w Gdańsku podczas mistrzostw Europy.

- Bardzo nam zależy, żeby niemieccy piłkarze czuli się u nas jak u siebie w domu. Losowanie sprawiło, że w grupowych rozgrywkach wszystkie trzy mecze rozegrają na Ukrainie, ale jest nadzieja, że pojawią się na PGE Arenie, jeśli awansują do ćwierćfinału z pierwszego miejsca. Reprezentacja Polski tez zagra w Gdańsku w ćwierćfinale, jeśli w grupie zajmie drugie miejsce. To jest możliwe. Naszym marzeniem jest ćwierćfinałowy mecz Polska – Niemcy w Gdańsku – powiedział Andrzej Trojanowski, dyrektor Biura ds. Sportu i Euro 2012, który podpisał porozumienie w imieniu Miasta Gdańska.

- Zgodnie z przepisami UEFA, przyjedziemy do Gdańska najpóźniej pięć dni przed pierwszym meczem, czyli 5 czerwca. Od początku byliśmy zdecydowani na Gdańsk. Czujemy się u was  jak w domu – stwierdził Wolfgang Wirthmann, reprezentujący niemiecką federację.

Dokument reguluje zobowiązania Gdańska wobec federacji niemieckiej, a także korzyści z tytułu goszczenia w mieście piłkarzy i działaczy tej federacji. Miasto wyznaczyło działkę w pobliżu Dworu Oliwskiego, na której zostanie zbudowane dodatkowe boisko treningowe, do użytkowania wyłącznie przez drużynę niemiecką. Inwestorem jest DFB. Głównym boiskiem treningowym pozostaje jednak obiekt MOSiR na ul. Traugutta 29. Tam Niemcy będą ćwiczyć codziennie.

Codziennie też (poza dniami meczowymi) będą uczestniczyć w konferencjach prasowych. Dla ich potrzeb Miasto zobowiązało się do wybudowania centrum medialnego, na parkingu Instytutu Budownictwa Wodnego PAN na ul. Kościerskiej. Będą to dwa klimatyzowane namioty – konferencyjny dla 350 dziennikarzy i do pracy dla 150 osób.

Niemieccy piłkarze, działacze i byli znani zawodnicy wezmą udział w kilku imprezach promocyjnych organizowanych przez Miasto Gdańsk.

k.g.

Data publikacji: 18.01.2012 13:09
Galeria   YouTube   Gdańska Arena
Euro 2012 w Gdańsku
Fotograficzne podsumowanie mistrzostw w piłce nożnej UEFA Euro 2012 w Gdańsku
 
Autor: Jacek Szymański / www.gdansk.pl
Data: 04.07.2012, 12:40
zdjęcia z budowy i otwarcia gdańskiego stadionu
Mecze w Gdańsku
10 czerwca 2012 r.
Hiszpania 1 - 1 Włochy
14 czerwca 2012 r.
Hiszpania 4 - 0 Irlandia
18 czerwca 2012 r.
Chorwacja 0 - 1 Hiszpania
22 czerwca 2012 r.
Niemcy 4 - 2 Grecja
pozostałe wyniki
Partnerzy 
© Copyright Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta ¤ Referat Multimedialny
ul. Nowe Ogrody 8/12 ¤ 80-803 Gdańsk