Zmień kolor: [1] [2]

Dariusz Michalczewski: możemy być dumni

- Byłem na wielu turniejach tej rangi i z ręką na sercu mogę powiedzieć, że Gdańsk i Polska świetnie organizują mistrzostwa – twierdzi gość piątkowej konferencji prasowej w Centrum Medialnym Miasta Gospodarza Dariusz Michalczewski.

Były bokserski zawodowy mistrz świata (przez 9 lat) w wadze półciężkiej, niepokonany na ringu przez 12 kolejnych lat, wystawia UEFA Euro 2012 wysoką ocenę. – Mecze są naprawdę ciekawe, trzymają w napięciu. Weźmy choćby grupy A i B. Do końca została w nich jedna seria meczów, a każda z drużyn ma jeszcze szanse na awans – zauważa Michalczewski, który zachwycony jest także poziomem kibicowania.

- Nasi kibice są świetni, ale patrząc, jak bawią się kibice Hiszpanii czy Irlandii możemy się sporo nauczyć. Wiem, zdarzy się, że ktoś przesadzi z alkoholem czy nawet zarzyga podłogę, ale to nieliczne przypadki, które nie mogą zepsuć opinii turniejowi. Szkoda tylko, że media strasznie wyolbrzymiają takie incydenty – mówi Ambasador Gdańska na UEFA Euro 2012.

„Tiger” uważa, że Gdańsk jako organizator mistrzostw stanął na wysokości zadania. - Byłem na wielu turniejach tej rangi i z ręką na sercu mogę powiedzieć, że Gdańsk i Polska świetnie organizują mistrzostwa. Możemy być z siebie dumni.

Michalczewski wierzy, że Polska pokona w sobotę Czechy i awansuje do ćwierćfinału. Ale kto będzie stał w polskiej bramce? – Nie uważam się za piłkarskiego eksperta, ale gdybym to ja był selekcjonerem, zostawiłbym w bramce Przemysława Tytonia. Bez względu na wybór Franciszka Smudy uważam, że pokonamy Czechów. Ćwierćfinał z Niemcami? To byłoby coś wielkiego – mówi Michalczewski, który większość swoich pasów mistrzowskich zdobył jako reprezentant Niemiec.

łp

Data publikacji: 15.06.2012 16:12
Galeria   YouTube   Gdańska Arena
Euro 2012 w Gdańsku
Fotograficzne podsumowanie mistrzostw w piłce nożnej UEFA Euro 2012 w Gdańsku
 
Autor: Jacek Szymański / www.gdansk.pl
Data: 04.07.2012, 12:40
zdjęcia z budowy i otwarcia gdańskiego stadionu
Mecze w Gdańsku
10 czerwca 2012 r.
Hiszpania 1 - 1 Włochy
14 czerwca 2012 r.
Hiszpania 4 - 0 Irlandia
18 czerwca 2012 r.
Chorwacja 0 - 1 Hiszpania
22 czerwca 2012 r.
Niemcy 4 - 2 Grecja
pozostałe wyniki
Partnerzy 
© Copyright Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta ¤ Referat Multimedialny
ul. Nowe Ogrody 8/12 ¤ 80-803 Gdańsk