Zmień kolor: [1] [2]

Przedostatnie spotkanie Pomorskiego Komitetu Organizacyjnego

Wicewojewoda Michał Owczarczak, wicemarszałek Ryszard Świlski oraz prezydent Gdańska Paweł Adamowicz spotkali się w Sali Kominkowej Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego podczas przedostatniego już posiedzenia Pomorskiego Komitetu Organizacyjnego.  

Oprócz nich w spotkaniu udział wzięli przedstawiciele najważniejszych instytucji odpowiedzialnych za przygotowania Gdańska do trzeciej największej imprezy sportowej świata. Na sali nie zabrakło więc policji, straży pożarnej, straży granicznej i przedstawicieli najważniejszych inspektoratów. Tym razem koncentrowano się na kwestiach dotyczących Strefy Kibica oraz komunikacji i transportu w Gdańsku podczas mistrzostw.

„Sporządziliśmy kilka wariantów obsługi transportowej na czas imprezy, tak aby mieć pewność, że wszystko odbędzie się sprawnie i bezpiecznie”, zapewniał Koordynator ds. Transportu, Mieczysław Kotłowski.

Prezydent Adamowicz podkreślał z kolei bardzo wysoki poziom zaawansowania przygotowań. „Wszystko jest dopięte lub właśnie ostatecznie dopinane na przysłowiowy ostatni guzik. Wiem, że Gdańsk jest świetnie przygotowany na przyjęcie drużyn i kibiców.”

Kolejne, ostatnie spotkanie PKO odbędzie się pod koniec kwietnia - na niespełna 1,5 miesiąca przed pierwszym gwizdkiem turnieju.

m.b.

Data publikacji: 23.01.2012 09:45
Galeria   YouTube   Gdańska Arena
Euro 2012 w Gdańsku
Fotograficzne podsumowanie mistrzostw w piłce nożnej UEFA Euro 2012 w Gdańsku
 
Autor: Jacek Szymański / www.gdansk.pl
Data: 04.07.2012, 12:40
zdjęcia z budowy i otwarcia gdańskiego stadionu
Mecze w Gdańsku
10 czerwca 2012 r.
Hiszpania 1 - 1 Włochy
14 czerwca 2012 r.
Hiszpania 4 - 0 Irlandia
18 czerwca 2012 r.
Chorwacja 0 - 1 Hiszpania
22 czerwca 2012 r.
Niemcy 4 - 2 Grecja
pozostałe wyniki
Partnerzy 
© Copyright Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta ¤ Referat Multimedialny
ul. Nowe Ogrody 8/12 ¤ 80-803 Gdańsk