Zmień kolor: [1] [2]

Chorwaci: nie będziemy gorsi niż Hiszpanie

Dziś mecz Hiszpania – Chorwacja. W Gdańsku będzie ok. 11 tys. chorwackich kibiców liczących na awans swojej drużyny. Zdecydowanym faworytem są jednak Hiszpanie.

To będzie ostatni mecz grupowy w Gdańsku. We wcześniejszych Hiszpanie zremisowali z Włochami i pokonali Irlandię 4:0. Teraz do awansu do ćwierćfinału wystarczy im remis. Chorwaci muszą wygrać, awans da im też na pewno remis 2:2 lub wyższy.

Włosi, którzy dziś w Poznaniu grają z Irlandią, mają podejrzenia, że obie drużyny mogą się dogadać, zagrać na 2:2 i wyrzucić za burtę Italię. – Włosi powinni być ostatnimi, którzy robią takie insynuacje, to ich futbol co rusz utaplany jest w korupcję. W Gdańsku będzie normalny mecz – mówi przedstawiciel chorwackich kibiców Mladen Mikac.

Włosi mają już jednak podobne doświadczenia z Euro w 2004 roku. Tam remis 2:2 w meczu Dania – Szwecja eliminował ich z turnieju. Mecz został wycofany z zakładów bukmacherskich i … padł remis 2:2, po którym Włosi wrócili do domów.

Chorwaci chcą pokonać Hiszpanię na boisku i na trybunach. – Wiemy, że fani z Hiszpanii i Irlandii zrobili w Gdańsku bardzo dobre wrażenie. Ale zobaczycie, my nie będziemy gorsi, z nas też będziecie mogli być dumni – zapowiada Mikac, który jest pod wrażeniem Gdańska. – Czuję się tu jak w domu, bo Gdańsk przypomina mi moje rodzinne miasto Rijekę – podkreśla.

Ale Hiszpanie jeszcze bardziej zadomowili się w Gdańsku, bo spora grupa z nich przebywa tu od początku turnieju. – Smuci nas, że Polska nie awansowała do ćwierćfinału, ale macie teraz inną drużynę do kibicowania, czyli Hiszpanię (śmiech)- powiedział przedstawiciel hiszpańskich kibiców Thomas Herzog.

łp

Data publikacji: 18.06.2012 13:32
Galeria   YouTube   Gdańska Arena
Euro 2012 w Gdańsku
Fotograficzne podsumowanie mistrzostw w piłce nożnej UEFA Euro 2012 w Gdańsku
 
Autor: Jacek Szymański / www.gdansk.pl
Data: 04.07.2012, 12:40
zdjęcia z budowy i otwarcia gdańskiego stadionu
Mecze w Gdańsku
10 czerwca 2012 r.
Hiszpania 1 - 1 Włochy
14 czerwca 2012 r.
Hiszpania 4 - 0 Irlandia
18 czerwca 2012 r.
Chorwacja 0 - 1 Hiszpania
22 czerwca 2012 r.
Niemcy 4 - 2 Grecja
pozostałe wyniki
Partnerzy 
© Copyright Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta ¤ Referat Multimedialny
ul. Nowe Ogrody 8/12 ¤ 80-803 Gdańsk