Zmień kolor: [1] [2]

Od kibiców dla kibiców

Mobilne Ambasady Kibica – pod tym hasłem w Gdańsku odbyły się dwudniowe międzynarodowe warsztaty fanów piłki nożnej. Goście z Irlandii, Hiszpanii, Chorwacji i Włoch rozmawiali m.in. z urzędnikami, policjantami oraz kibicami Lechii Gdańsk o przygotowaniach do UEFA Euro 2012™ z perspektywy miłośników futbolu.

Oprócz fanów z krajów, których reprezentacje zagrają w czerwcu w Gdańsku, obecni byli także przedstawiciele konsulatów i ambasad z wielu innych państw. Także tych, które nie zagrają w turnieju, jak np. Szwajcaria, a nawet z innego kontynentu, jak Stany Zjednoczone.

Warsztaty zostały podzielone na dwie części. W pierwszej organizatorzy informowali o stanie przygotowań do turnieju, zaś w drugiej goście dzielili się swoimi doświadczeniami z poprzednich turniejów i udzielali wskazówek odnośnie do oczekiwań i nawyków kibiców z poszczególnych państw.

Padło bardzo wiele pytań z obu stron. Fani z zagranicy interesowali się przede wszystkim organizacją transportu na czas rozgrywek, biletami okresowymi oraz dostępnością bezprzewodowego Internetu w Gdańsku. Organizatorzy też dowiedzieli się ważnych rzeczy.

„Musicie spodziewać się około 20 tysięcy fanów z Chorwacji”, mówił Sanjin Matević z Rijeki. „Co ważne, prawie 70% z nich może tu przyjechać swoimi samochodami, a wielu przybędzie z Niemiec.”

Garret Mullan z Irlandii zapewniał, że Gdańsk spodoba się kibicom z zielonej wyspy. „Już dawno Irlandia nie grała na tak dużej imprezie. Jesteśmy głodni sukcesu i dlatego przybędzie tu wielu z nas”.

Drugi dzień warsztatów to przejażdżka po mieście - goście zobaczyli kluczowe miejsca – Strefę Kibica, stadion oraz port lotniczy.

Już za niespełna cztery miesiące do przybędą do nas dziesiątki, jeśli nie setki tysięcy kibiców, którzy przejmą we władanie miasto na czas turnieju i z pewnością będą doskonale bawić się w towarzystwie mieszkańców Gdańska.

m.b.

Data publikacji: 10.02.2012 12:15
Galeria   YouTube   Gdańska Arena
Euro 2012 w Gdańsku
Fotograficzne podsumowanie mistrzostw w piłce nożnej UEFA Euro 2012 w Gdańsku
 
Autor: Jacek Szymański / www.gdansk.pl
Data: 04.07.2012, 12:40
zdjęcia z budowy i otwarcia gdańskiego stadionu
Mecze w Gdańsku
10 czerwca 2012 r.
Hiszpania 1 - 1 Włochy
14 czerwca 2012 r.
Hiszpania 4 - 0 Irlandia
18 czerwca 2012 r.
Chorwacja 0 - 1 Hiszpania
22 czerwca 2012 r.
Niemcy 4 - 2 Grecja
pozostałe wyniki
Partnerzy 
© Copyright Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta ¤ Referat Multimedialny
ul. Nowe Ogrody 8/12 ¤ 80-803 Gdańsk