Zmień kolor: [1] [2]

Gdańsk pożegnał Euro

Ćwierćfinałowym meczem Niemcy – Grecja (4:2) zakończyło się UEFA Euro 2012 w Gdańsku. Decydującą fazą turnieju można wspólnie emocjonować się w Strefie Kibica.

Piątkowy mecz ćwierćfinałowy pomiędzy Niemcami i Grecją był czwartym i ostatnim, który rozegrany został w Gdańsku. Wcześniej z turniejem pożegnały się dwa inne polskie miasta Wrocław i Poznań. W Polsce do rozegrania pozostał już tylko jeden mecz: w czwartek 28 czerwca w Warszawie odbędzie się półfinał, w którym Niemcy zmierzą się ze zwycięzcą ćwierćfinałowej pary Anglia – Włochy.

W piątek w Gdańsku Niemcy potwierdzili, że są głównym kandydatem do złota. Pokonali dzielnie walczących Greków 4:2. Na gdańskim stadionie padło 6 goli – to na razie rekord Euro 2012. We wcześniejszych trzech meczach w Gdańsku padło w sumie 7 bramek. Łączny bilans to więc 13 trafień, co daje bardzo średnią 3,25 gola na mecz.

Podobnie jak wcześniej, na terenie miasta nie doszło do żadnych poważniejszych incydentów. – Z pobytu w Gdańsku mamy dobre doświadczenia. To opinia nie tylko dziennikarzy, ale także i kibiców. Organizacja była perfekcyjna zwłaszcza jeśli chodzi o transport i pomoc wolontariuszy – tłumaczyła Heike Jansen, dziennikarka Spiegel TV. Niemieccy dziennikarze zostają w Gdańsku razem ze swoją drużyną, która swoją bazę ma w Dworze Oliwskim.

- Byliśmy podenerwowani przez startem turnieju, ale teraz czujemy żal, że Euro w Gdańsku już się skończyło. Mam nadzieję, że stadion stanie się kolejnym symbolem Gdańska, a Euro będziemy także dobrze wspominać, dzięki nowej infrastrukturze, która powstała dzięki turniejowi - powiedział zastępca prezydenta Gdańska Andrzej Bojanowski.

Do zakończenia UEFA Euro pozostało już tylko 5 meczów. Finał 1 lipca rozegrany zostanie w Kijowie. Wszystkie mecze można wspólnie oglądać w gdańskiej Strefie Kibica na Placu Zebrań Ludowych.

łp

Data publikacji: 23.06.2012 15:30
Galeria   YouTube   Gdańska Arena
Euro 2012 w Gdańsku
Fotograficzne podsumowanie mistrzostw w piłce nożnej UEFA Euro 2012 w Gdańsku
 
Autor: Jacek Szymański / www.gdansk.pl
Data: 04.07.2012, 12:40
zdjęcia z budowy i otwarcia gdańskiego stadionu
Mecze w Gdańsku
10 czerwca 2012 r.
Hiszpania 1 - 1 Włochy
14 czerwca 2012 r.
Hiszpania 4 - 0 Irlandia
18 czerwca 2012 r.
Chorwacja 0 - 1 Hiszpania
22 czerwca 2012 r.
Niemcy 4 - 2 Grecja
pozostałe wyniki
Partnerzy 
© Copyright Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta ¤ Referat Multimedialny
ul. Nowe Ogrody 8/12 ¤ 80-803 Gdańsk