Zmień kolor: [1] [2]

Najlepsza jedenastka mistrzostw: od Casillasa do Balotellego

Wybieranie 11 spośród kilkudziesięciu gwiazd nigdy nie jest łatwe. Kontrowersje mogą się rodzić przy obsadzie niemal każdej pozycji i decydują indywidualne gusta.

Bramka. Miejsce Ikera Casillasa (Hiszpania) jest niepodważalne. Miał dwóch konkurentów: Niemca Manuela Neuera i Włocha Gianluigiego Buffona. Neuer puścił dwa gole w półfinale, Buffon cztery w finale i to zdecydowało.

Obrona. Nie było na tych mistrzostwach wybitnego prawego obrońcy, więc stawiamy tam uniwersalnego Phillipa Lahma, który w ekipie niemieckiej grał na lewej stronie. Jaka szkoda, że nasz Łukasz Piszczek w niczym nie przypominał dynamitu z Bundesligi. Długo faworytem do miejsca na środku obrony był Mats Hummels (Niemcy), jednak błędy w spotkaniu z Włochami wyeliminowały go. Sergio Ramos był lepszy od Gerarda Pique, niesamowite mecze rozgrywał Jordi Alba, nowa hiszpańska gwiazda, już kupiona przez Barcelonę.

Pomoc. Andrea Pirlo – za podania i zmysł obserwacji. Xabi Alonso – skała nie do przebycia. Andres Iniesta – czarodziej. Mesut Oezil – za tańce z piłką. Cristiano Ronaldo – za wiele rzeczy, w tym za odmierzanie pięciu kroków w tył i stawanie w rozkroku przed strzałem z rzutu wolnego. Futbolowy świat wstrzymywał oddech w czasie tej celebry.

Atak. Hiszpania grała bez napastnika i wygrała, my jednak uważamy, że Mario Balotelli doda sosu każdej drużynie. To o nim Noel Gallagher, największa muzyczna gwiazda gdańskiej Strefy Kibica, powiedział: „Jestem kibicem Manchesteru City. Balotelli z City  jest geniuszem. Podobnie jak ja”.

Nasza jedenastka: Casillas (Hiszpania) – Lahm (Niemcy), Pepe (Portugalia), Ramos (Hiszpania), Jordi Alba (Hiszpania) – Pirlo (Włochy), Xabi Alonso (Hiszpania) – Iniesta (Hiszpania), Oezil (Niemcy), Ronaldo (Portugalia) – Balotelli (Włochy).

Krzysztof Guzowski

Ostania modyfikacja: 02.07.2012 08:15
Galeria   YouTube   Gdańska Arena
Euro 2012 w Gdańsku
Fotograficzne podsumowanie mistrzostw w piłce nożnej UEFA Euro 2012 w Gdańsku
 
Autor: Jacek Szymański / www.gdansk.pl
Data: 04.07.2012, 12:40
zdjęcia z budowy i otwarcia gdańskiego stadionu
Mecze w Gdańsku
10 czerwca 2012 r.
Hiszpania 1 - 1 Włochy
14 czerwca 2012 r.
Hiszpania 4 - 0 Irlandia
18 czerwca 2012 r.
Chorwacja 0 - 1 Hiszpania
22 czerwca 2012 r.
Niemcy 4 - 2 Grecja
pozostałe wyniki
Partnerzy 
© Copyright Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta ¤ Referat Multimedialny
ul. Nowe Ogrody 8/12 ¤ 80-803 Gdańsk