Zmień kolor: [1] [2]

15 maja: gotowość operacyjna

Powstał Komitet ds. Koordynacji Organizacji Finałowego Turnieju Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej UEFA Euro 2012. Jego przewodniczącą została Joanna Mucha, minister sportu i turystyki.

Zadaniem Komitetu będzie koordynacja działań mająca na celu uzyskanie przez Polskę gotowości operacyjnej do przeprowadzenia UEFA Euro 2012™ i zapewnienia współpracy w kluczowych obszarach organizacyjnych: bezpieczeństwa, transportu oraz serwisu dla gości turnieju. W jego skład wchodzą przedstawiciele rządu, wojewodowie, przedstawiciele miast-gospodarzy oraz przedstawiciel spółki PL.2012. Zgodnie z przyjętym harmonogramem, uzyskanie gotowości operacyjnej na turniej planowane jest na 15 maja.  

Strategiczne decyzje w ramach Komitetu będzie podejmował konwent, w skład którego weszli: Joanna Mucha – odpowiedzialna za integrację i koordynację działań wszystkich zaangażowanych instytucji; Michał Boni, minister administracji i cyfryzacji – odpowiedzialny za działania administracji rządowej na poziomie województw; Jacek Cichocki, minister spraw wewnętrznych – odpowiedzialny za bezpieczeństwo na UEFA Euro 2012™; Sławomir Nowak, minister transportu, budownictwa i gospodarki morskiej – odpowiedzialny za organizację transportu na UEFA Euro 2012™; Bartosz Arłukowicz, minister zdrowia – odpowiedzialny za opiekę medyczną i ratownictwo na UEFA Euro 2012™.

Komitet powoła Krajowy Sztab Organizacyjny, który w jego imieniu realizować będzie wszystkie działania związane z osiąganiem gotowości operacyjnej oraz zarządzaniem turniejem w zakresie właściwym dla podmiotów administracji publicznej. Będzie on odpowiedzialny za wdrożenie Zintegrowanego Planu Organizacji i Zarządzania wszystkich instytucji administracji publicznej zaangażowanych bezpośrednio w obsługę turnieju (CONOPS – Concept of Operations).

Pierwsze posiedzenie Sztabu planowane jest w tym tygodniu. Odbędzie się też konferencja prasowa, na której zostaną przekazane wszystkie szczegółowe informacje na temat działań Komitetu i Sztabu.

łp

Data publikacji: 13.02.2012 15:03
Galeria   YouTube   Gdańska Arena
Euro 2012 w Gdańsku
Fotograficzne podsumowanie mistrzostw w piłce nożnej UEFA Euro 2012 w Gdańsku
 
Autor: Jacek Szymański / www.gdansk.pl
Data: 04.07.2012, 12:40
zdjęcia z budowy i otwarcia gdańskiego stadionu
Mecze w Gdańsku
10 czerwca 2012 r.
Hiszpania 1 - 1 Włochy
14 czerwca 2012 r.
Hiszpania 4 - 0 Irlandia
18 czerwca 2012 r.
Chorwacja 0 - 1 Hiszpania
22 czerwca 2012 r.
Niemcy 4 - 2 Grecja
pozostałe wyniki
Partnerzy 
© Copyright Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta ¤ Referat Multimedialny
ul. Nowe Ogrody 8/12 ¤ 80-803 Gdańsk