Zmień kolor: [1] [2]

Wiosenny taniec a’la Euro

Na 100 dni przed początkiem UEFA Euro 2012 ul. Długą opanował tańczący tłum. Ponad 100 osób, a wśród nich prezydent Gdańska Paweł Adamowicz, wykonało w środę taneczną choreografię do piosenki Michela Telo „Ai Se Eu Te Puego”.   

Na Długiej miał miejsce tzw. flash mob, czyli wydarzenie gromadzące w ogólnie dostępnym miejscu dużą liczbę osób przeprowadzających jakiś, najczęściej zaskakujący przypadkowych ludzi, happening. Gdańscy wolontariusze, pod wodzą zwycięzcy programu You Can Dance Macieja Gleby Florka, postanowili zadziwić przechodniów taneczną choreografią znaną z teledysku Michela Telo, zachęcić ich do tańczenia i w ten sposób wspólnie świętować „100 dni”, jakie zostały do rozpoczęcia UEFA Euro 2012.

- To tylko osiem ruchów, więc niezbyt skomplikowana choreografia. Mam nadzieję, że ludzie szybko załapią, o  co chodzi i będziemy wspólnie się bawić – powiedział Florek. W nauce pomogły tancerki z Agencji Artystycznej Inspire Pro’Motion odziane w skąpe, kolorowe stroje rodem z karnawału z Rio de Janeiro. Piosenka  „Ai Se Eu Te Puego” to światowy, taneczny hit pochodzący właśnie z Brazylii. Za sprawą Neymara, napastnika „canarinhos”, stał się także popularny wśród piłkarzy, którzy wykonują często ten taniec po strzeleniu gola. – Wykonuje się go podobnie jak „Macarenę”, więc ludzie złapią to w mig – tłumaczyła tancerka Justyna Bolek.

Miała rację. Zebrani przy „Teatrze w Oknie” na ul. Długiej świetnie bawili się przy latynoskich rytmach. – To taneczny wstęp do sportowych emocji – powiedział Paweł Adamowicz, którego Florek poprosił o aktywne włączenie się do tańca. – Ale wpadłem – rzucił prezydent, jednak szybko dał się porwać muzyce i bawił się w tłumie. – Musiałem przełamać wstyd, bo mężczyźni gorzej radzą sobie w takich sytuacjach. Potem było fajnie i mam nadzieję, że taka radosna atmosfera będzie w czasie Euro. Jest ona równie ważna, jak dobra organizacja turnieju – podkreślił Adamowicz.              

Tańczącym tak spodobała się zabawa, że nie chcieli się rozejść, a DJ był kilka razy proszony o ponowne puszczenie piosenki.  – Cieszę się, że wolontariat szaleje. Ludzie mają coraz większy dystans do siebie, są coraz bardziej uśmiechnięci, mają wiosnę w duszach. Oby tak do Euro – mówił Florek.

Łukasz Pałucha

Ostania modyfikacja: 05.03.2012 11:21
Galeria   YouTube   Gdańska Arena
Euro 2012 w Gdańsku
Fotograficzne podsumowanie mistrzostw w piłce nożnej UEFA Euro 2012 w Gdańsku
 
Autor: Jacek Szymański / www.gdansk.pl
Data: 04.07.2012, 12:40
zdjęcia z budowy i otwarcia gdańskiego stadionu
Mecze w Gdańsku
10 czerwca 2012 r.
Hiszpania 1 - 1 Włochy
14 czerwca 2012 r.
Hiszpania 4 - 0 Irlandia
18 czerwca 2012 r.
Chorwacja 0 - 1 Hiszpania
22 czerwca 2012 r.
Niemcy 4 - 2 Grecja
pozostałe wyniki
Partnerzy 
© Copyright Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta ¤ Referat Multimedialny
ul. Nowe Ogrody 8/12 ¤ 80-803 Gdańsk