Zmień kolor: [1] [2]

ITB Berlin 2012: Niemcy trzymają kciuki

Miasto Gdańsk było jednym z ponad 10 tysięcy wystawców promujących się na największych targach turystycznych na świecie:  ITB Berlin. Wspólnie z pozostałymi miastami gospodarzami UEFA Euro 2012, pokazaliśmy blisko 300 tysiącom gości ofertę na turniej oraz na cały sezon turystyczny.

Drugi rok z rzędu Warszawa, Gdańsk, Poznań i Wrocław promowały się głównie jako gospodarze trzeciej największej imprezy sportowej świata – UEFA Euro 2012.

Na stanowisku Gdańska największym zainteresowaniem cieszyły się informacje dotyczące nowego stadionu, a także Strefy Kibica. Miasto przygotowało specjalną mapę stworzoną z myślą o fanach oraz przewodnik z najważniejszymi danymi  odnośnie do dat i godzin meczów w Gdańsku, stadionu, Strefy Kibica, połączeń lotniczych oraz transportu wewnątrz miasta.

Podczas dni otwartych, 10 i 11 marca, mieszkańcy Berlina tłumnie ruszyli odwiedzić targi, w tym także halę Polski i stanowisko Gdańska. Pytali przede wszystkim o możliwość dotarcia do naszego miasta z Niemiec. Warto przypomnieć, że 6 czerwca ruszy bezpośrednie połączenie kolejowe Berlin - Gdańsk. Goście zachwycali się wyglądem nowego stadionu i absolutnie wszyscy chcieli, aby drużyna Niemiec rozegrała swój mecz ćwierćfinałowy  właśnie na tym obiekcie.

Jeden z odwiedzających stwierdził wprost: „Nasze stadiony w Niemczech są duże i w większości nowoczesne, jednak z tego,  co widziałem w mediach,  PGE Arena to obiekt absolutnie unikalny. Wiem, że oprócz stadionu sam Gdańsk też  jest atrakcją i dlatego przyjadę w czerwcu, choć nie mam biletów na mecze. Trzymam kciuki aby chłopcy „Jogiego” (pseudonim trenera Joachima Loewa) zagrali w Gdańsku ćwierćfinał.”

Podczas 5 dni wystawowych odbywały się także konferencje prasowe, w których udział brali przedstawiciele miast gospodarzy. Każdej z nich towarzyszyło duże zainteresowanie dziennikarzy. Najliczniejsi na spotkaniach przedstawiciele mediów z Niemiec szczególnie interesowali się Gdańskiem, jako że drużyna Joachima Loewa będzie tu miała swoje centrum pobytowe. Jeśli Niemcy wygrają swoją grupę (B) to mecz ćwierćfinałowy rozegrają właśnie w naszym mieście.

M.B.

Ostania modyfikacja: 16.03.2012 07:43
Galeria   YouTube   Gdańska Arena
Euro 2012 w Gdańsku
Fotograficzne podsumowanie mistrzostw w piłce nożnej UEFA Euro 2012 w Gdańsku
 
Autor: Jacek Szymański / www.gdansk.pl
Data: 04.07.2012, 12:40
zdjęcia z budowy i otwarcia gdańskiego stadionu
Mecze w Gdańsku
10 czerwca 2012 r.
Hiszpania 1 - 1 Włochy
14 czerwca 2012 r.
Hiszpania 4 - 0 Irlandia
18 czerwca 2012 r.
Chorwacja 0 - 1 Hiszpania
22 czerwca 2012 r.
Niemcy 4 - 2 Grecja
pozostałe wyniki
Partnerzy 
© Copyright Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta ¤ Referat Multimedialny
ul. Nowe Ogrody 8/12 ¤ 80-803 Gdańsk