Zmień kolor: [1] [2]

Gdańskie restauracje a UEFA Euro 2012

W sali konferencyjnej nowego stadionu w Gdańsku odbyło się spotkanie informacyjne skierowane do właścicieli restauracji, kawiarni, pubów i innych obiektów gastronomicznych znajdujących się w Gdańsku. Główny temat: liczba i przyzwyczajenia fanów, którzy zjadą do naszego miasta w czerwcu.

Na niespełna 80 dni do rozpoczęcia UEFA Euro 2012, gotowe są już plany organizacyjne oraz możliwie najdokładniejsze szacunki dotyczące liczby kibiców. Dzięki temu możliwe było przeprowadzenie spotkania z właścicielami obiektów gastronomicznych, które odegrają ważną rolę podczas mistrzostw i staną się jedną z wizytówek Gdańska.

Gości najbardziej interesowała kwestia organizacji ruchu w turystycznych regionach miasta, gdzie znajduje się najwięcej restauracji. „Kluczowe są dla nas ulice Marynarki Polskiej i Kliniczna. W samym centrum organizacja ruchu nie ulegnie dużej zmianie”, zapewniał dyrektor Biura ds. Euro 2102, Zbigniew Weinar.

Padały też pytania związane z bezpieczeństwem, jako że na sali obecni byli również przedstawiciele policji. Apelowali oni o rozważne wzywanie patroli, które będą miały pełne ręce roboty w związku z intensywnym patrolowaniem miasta, ale jednocześnie deklarowali większą niż normalnie obecność policjantów na ulicach miasta.

Goście otrzymali także kompleksową informację dotyczącą Strefy Kibiców i atrakcji, które będą miały w niej miejsce (m.in. koncert Pitbulla) i z pewnością ściągną do Gdańska kolejnych gości.

„Przed nami jeszcze wiele tego typu spotkań. Przed mistrzostwami  będziemy udzielać coraz bardziej szczegółowych informacji osobom i instytucjom, które muszą dobrze przygotować się do Euro 2012, a więc m.in. hotelarzom i restauratorom”, podsumował zastępca Prezydenta Miasta Gdańska Andrzej Bojanowski.

m.b.

Data publikacji: 22.03.2012 15:42
Galeria   YouTube   Gdańska Arena
Euro 2012 w Gdańsku
Fotograficzne podsumowanie mistrzostw w piłce nożnej UEFA Euro 2012 w Gdańsku
 
Autor: Jacek Szymański / www.gdansk.pl
Data: 04.07.2012, 12:40
zdjęcia z budowy i otwarcia gdańskiego stadionu
Mecze w Gdańsku
10 czerwca 2012 r.
Hiszpania 1 - 1 Włochy
14 czerwca 2012 r.
Hiszpania 4 - 0 Irlandia
18 czerwca 2012 r.
Chorwacja 0 - 1 Hiszpania
22 czerwca 2012 r.
Niemcy 4 - 2 Grecja
pozostałe wyniki
Partnerzy 
© Copyright Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta ¤ Referat Multimedialny
ul. Nowe Ogrody 8/12 ¤ 80-803 Gdańsk