Zmień kolor: [1] [2]

Mistrzowska atmosfera na Targu Węglowym

Blisko 5 tys. osób przyszło w środę i czwartek na Targ Węglowy, aby zobaczyć z bliska puchar Henri Delaunaya – trofeum, które 1 lipca zdobędzie zwycięzca UEFA Euro 2012 w Polsce i na Ukrainie. Srebrne trofeum było w Gdańsku od wtorku w ramach akcji „Powitaj Puchar”.

Każdy mógł zrobić sobie zdjęcie z pucharem, kolejka chętnych była długa, momentami czas oczekiwania wynosił nawet dwie godziny. Potem miało się pół minuty na zbliżenie do pucharu, dotknięcie go i zapozowanie do zdjęcia. Po zejściu ze specjalnej rampy, na której wystawiony był puchar, każdy otrzymał osobisty kod, dzięki któremu będzie mógł pobrać i wydrukować sobie zdjęcie z internetowej strony pl.eurotrophytour.uefa.com.   

Szczęśliwcy, którzy w środę i czwartek jako osoby nr 2012 podeszły do pucharu i automatyczna kamera zrobiła im zdjęcie, otrzymali bilety na mecze UEFA Euro 2012. Podobnie jak ci, którzy na mini-boisku oddali najmocniejszy strzał. Specjalna aparatura mierzyła prędkość, z jaką frunęła piłka: pierwszego dnia  było to 103 km/godz., drugiego 108. Zwycięzca uderzył piłkę mocniej niż startujący poza konkursem były piłkarz Lechii Gdańsk, a obecnie trener rezerw biało-zielonych Krzysztof Brede (107).  

Brede i jego drużyna zagrali także w turnieju na małym boisku (drużyny trzyosobowe). Wygrali, choć emocji i bramek nie brakowało. Lechiści wyprzedzili drużynę Policji, Straży Pożarnej, Urzędu Miejskiego i Dziennikarzy. Żurnaliści nie zdobyli ani jednego punktu, choć w ostatnim meczu z Lechią wzmocnił ich zawodnik biało-zielonych Vytautas Andriuskevicius, który w tym sezonie zagrał w 14 meczach Ekstraklasy. Z takim przeciwnikiem nie było jednak wstyd przegrać, a każda bramka strzelona zawodowcom sprawiała ogromną frajdę.

Frajdę sprawili też wszystkim obecnym na Targu Węglowym trener pierwszej drużyny Lechii i były selekcjoner reprezentacji Paweł Janas, bramkarz Sebastian Małkowski i kapitan Łukasz Surma. Chętnie pozowali do zdjęć i rozmawiali z kibicami. – Przyszłam tu dziś z moimi uczniami ze szkoły podstawowej  i bardzo nam się podobało. Impreza jest  naprawdę udana, trener i piłkarze byli sympatyczni, humory wszystkim dopisywały, a puchar pięknie połyskiwał w promieniach słońca [po środowych ulewach w czwartek pogoda była już idealna: ponad 20 st. C i świecące słońce]. Pogoda była wprost mistrzowska, a atmosfera  familijna. Oby tak było w czerwcu – powiedziała pani Joanna, wychowawczyni V klasy ze Szkoły Podstawowej nr 2 na gdańskiej Morenie.

Na zakończenie pobytu trofeum na Targu Węglowym pojawił się Andrzej Szarmach, legenda polskiego futbolu, a obecnie Ambasador UEFA Euro 2012 w Polsce. Teraz puchar Henri Delaunaya jedzie do Poznania.                   

łp

Ostania modyfikacja: 27.04.2012 10:33
Galeria   YouTube   Gdańska Arena
Euro 2012 w Gdańsku
Fotograficzne podsumowanie mistrzostw w piłce nożnej UEFA Euro 2012 w Gdańsku
 
Autor: Jacek Szymański / www.gdansk.pl
Data: 04.07.2012, 12:40
zdjęcia z budowy i otwarcia gdańskiego stadionu
Mecze w Gdańsku
10 czerwca 2012 r.
Hiszpania 1 - 1 Włochy
14 czerwca 2012 r.
Hiszpania 4 - 0 Irlandia
18 czerwca 2012 r.
Chorwacja 0 - 1 Hiszpania
22 czerwca 2012 r.
Niemcy 4 - 2 Grecja
pozostałe wyniki
Partnerzy 
© Copyright Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta ¤ Referat Multimedialny
ul. Nowe Ogrody 8/12 ¤ 80-803 Gdańsk