Zmień kolor: [1] [2]

Gdańsk ma specjalnych Korespondentów na UEFA EURO 2012™

W konkursie zorganizowanym przez Miasto Gdańsk wyłoniono dwie osoby, które zostaną specjalnymi Korespondentami #InGdańsk na czas UEFA Euro 2012TM. W konkursie najlepsi okazali się Natalia Syryca i Michał Jelionek. Wykazali się umiejętnościami dziennikarskimi, kreatywnością, znajomością języka angielskiego oraz ciekawą osobowością. Dwoje Korespondentów wyłoniono w castingu zorganizowanym przez portal Trojmiasto.pl.

Korespondenci #InGdańsk będą relacjonować najważniejsze wydarzenia w Gdańsku podczas UEFA Euro 2012TM. Będą mieli dostęp między innymi do kulis organizacji Mistrzostw i koncertów. Ich zadaniem będzie nie tylko pokazywanie miasta, ale też przeprowadzanie wywiadów z kibicami, turystami czy gwiazdami występującymi w Oficjalnej Strefie Kibica. Materiały fotograficzne i filmowe będą się pojawiały w odcinkach w serwisie Trojmiasto.tv oraz w kanałach społecznościowych Miasta skierowanych do zagranicznych turystów – InGdansk – na Facebooku, Twitterze, Google+ oraz Foursquare.

Konkurs przebiegał dwuetapowo. W pierwszym uczestnicy prezentowali się na krótkich filmach, w drugim spotkali się w komisją konkursową podczas castingu. Oceniano znajomość języka angielskiego, umiejętności dziennikarskie, osobowość, poczucie humoru i zainteresowania uczestnika.

– Uczestnicy konkursu okazali się bardzo ciekawymi i zdolnymi osobami. Byliśmy pod wrażeniem ich kreatywności. Staraliśmy się wybrać osoby, które najlepiej poradzą sobie z zadaniami dziennikarskimi, które czekają na Korespondentów #InGdańsk. Zależało nam też na tym, by dwie wybrane osoby dobrze znały Gdańsk i okolice oraz żeby razem tworzyły udany zespół. – mówi Ewa Salamon, z Biura Prezydenta ds. Promocji Miasta.

Korespondenci #InGdańsk będą aktywnie działać w okresie dwóch tygodni w czasie rozgrywek UEFA Euro2012TM w Gdańsku. Jako nagrody otrzymają sprzęt, który będą wykorzystywać w realizacji swoich zadań – iPhone 4S. Konkurs jest elementem działań komunikacyjnych prowadzonych przez agencję Personal PR.

InGdansk w social media:

Fot. Łukasz Unterschuetz / Trojmiasto.pl

Ostania modyfikacja: 29.05.2012 13:58
Galeria   YouTube   Gdańska Arena
Euro 2012 w Gdańsku
Fotograficzne podsumowanie mistrzostw w piłce nożnej UEFA Euro 2012 w Gdańsku
 
Autor: Jacek Szymański / www.gdansk.pl
Data: 04.07.2012, 12:40
zdjęcia z budowy i otwarcia gdańskiego stadionu
Mecze w Gdańsku
10 czerwca 2012 r.
Hiszpania 1 - 1 Włochy
14 czerwca 2012 r.
Hiszpania 4 - 0 Irlandia
18 czerwca 2012 r.
Chorwacja 0 - 1 Hiszpania
22 czerwca 2012 r.
Niemcy 4 - 2 Grecja
pozostałe wyniki
Partnerzy 
© Copyright Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta ¤ Referat Multimedialny
ul. Nowe Ogrody 8/12 ¤ 80-803 Gdańsk