Zmień kolor: [1] [2]

GDAŃSKA STREFA KIBICA

Strefa Kibica w Gdańsku będzie funkcjonować od 7 czerwca do 1 lipca 2012 r., a wstęp do niej będzie bezpłatny (poza imprezami biletowanymi) dla każdego kibica i zainteresowanego także wydarzeniami pozasportowymi. Strefa będzie udostępniana kibicom co najmniej na 3 godziny przed planowanym rozpoczęciem pierwszego meczu (czyli około godz. 15.00 w czasie rozgrywek grupowych) i funkcjonować będzie do około północy.

Sercem gdańskiej Strefy Kibica, zlokalizowanej na Placu Zebrań Ludowych, będzie plac centralny, na którym znajdzie się wielki telebim (100 m2), na którym transmitowane będą wszystkie mecze Turnieju oraz scena, gdzie w dni niemeczowe wystąpią gwiazdy światowego formatu oraz będą miały miejsce inne wydarzenia kulturalne. Wybór tego miejsca podyktowany był m.in. jego doskonałym skomunikowaniem: z Dworca Głównego PKP jest to odległość ok. 600 m, z Dworca Autobusowego - 500 m, a z Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy - 12 km.

Odległość od dworca PKP Odległość od dworca PKS Odległość od tramwaju

Gdańska Stefa Kibica przygotowana zostanie na przyjęcie około 30 tysięcy ludzi. Strefa będzie ochraniana przez około 300 pracowników firmy ochrony. Poza tym do dyspozycji kibiców i gości Strefy Kibica będzie około 30 wolontariuszy, którzy szybko i profesjonalnie udzielą koniecznych informacji. Znajdą się tutaj: 3 punkty medyczne, w tym jeden punkt Krótkotrwałej Opieki Medycznej.

Cały teren Strefy Kibica, która obejmie 40.000 m2, zostanie ogrodzony, a na jej teren będą prowadzić 4 wejścia/wyjścia. Dla zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa uczestnikom wydarzeń w Strefie Kibica, przygotowano dodatkowo 2 wyjścia ewakuacyjne. Do strefy będzie też prowadzić 1 wejście techniczne.

Wszyscy wchodzący na teren Strefy Kibica będą podlegać kontroli, celem zapobieżenia wnoszeniu przedmiotów niebezpiecznych i alkoholu. Przez całą dobę Strefa Kibica będzie chroniona i monitorowana, a wszystkie dostawy na teren Strefy będą kontrolowane także pod względem bezpieczeństwa pirotechnicznego. W sposób ciągły będą patrolowane także tereny okalające Strefę Kibica.

W Strefie Kibica zostaną zlokalizowane:

 • strefa Prestige – dla tych, którzy zechcą świętować i bawić się w specjalnie przygotowanych pomieszczeniach w kształcie piłek, z doskonałym widokiem na główny plac i telebim (strefa odpłatna, do 170 miejsc); rezerwacja miejsc: jakub.lewandowski@mosir.gda.pl, tel. +48 791 163 999
 • strefa Comfort – dla tych, którzy zapragną uczestniczyć we wspólnym oglądaniu meczów i jednocześnie odetchnąć od wielkich tłumów (strefa odpłatna, 250 miejsc); rezerwacja miejsc: jakub.lewandowski@mosir.gda.pl, tel. +48 791 163 999
 • strefa aktywności sportowych – dla tych, którzy zapragną aktywnie uczestniczyć w wielkim święcie piłki nożnej, zostaną przygotowane miniboiska i liczne konkursy (boiska do gry w piłkę, boisko do gry w siatkówkę plażową, konsole do gier komputerowych)
 • strefa gastronomii – obejmie 41 przestrzeni sprzedażowych i to tutaj będzie można posilić się i ugasić pragnienie
 • Centrum Medialne – przygotowane specjalnie z myślą o dziennikarzach, którzy zechcą poczuć atmosferę wspólnego świętowania i podzielić się nią ze swoimi widzami, słuchaczami czy czytelnikami; zostanie dla nich przygotowanych do 50 stanowisk pracy (w tym kilka z myślą o osobach niepełnosprawnych) z zasilaniem w prąd i internetem, strefą wypoczynku i regeneracji, miejsce dokonania akredytacji. Całość z doskonałym widokiem na Strefę Kibica
 • oficjalny sklep z pamiątkami UEFA EURO 2012™
 • strefa kulinarnych i turystycznych atrakcji regionalnych, gdyż UEFA EURO 2012™ w Gdańsku to święto całego regionu pomorskiego
 • zaplecze sanitarne, na które będzie się składać
  - 200 sanitariatów, zlokalizowanych w miejscach dogodnych dla kibiców
  - 20 umywalni

Strefa Kibica zostanie wyposażona we wszystkie udogodnienia dla osób niepełnosprawnych: specjalny podest do oglądania meczów i koncertów, łatwy dostęp do każdego miejsca w Strefie: gastronomii, sanitariatów, punktów informacji.


Strefa Kibica w Gdańsku będzie także oferować bogaty program kulturalny. W ramach Gdańskiej Strefy Gwiazd w dni niemeczowe odbędą się trzy duże koncerty międzynarodowych gwiazd. Będą to koncerty biletowane, płatne, które rozpoczynać się będą o godzinie 18:

 • W dniu 7 czerwca 2012 r., który zainauguruje działalność Strefy Kibica wystąpi jeden z aktualnie najpopularniejszych artystów pop na świecie - PITBULL. Bilety w cenie 85 zł (Plac), 125 zł (Golden Circle), 165 zł (Comfort), 800 zł (Prestige).
 • 20 czerwca zapraszamy na koncert brytyjskiej gwiazdy rocka - Noela Gallaghera. Przed Gallagherem wystąpi jeden z najpopularniejszych obecnie brytyjskich zespołów Indie rockowych - The Vaccines, a także polska grupa - Ziemianie. Wstęp wolny.
 • 25 czerwca na Placu Zebrań Ludowych wystąpi legenda muzyki elektronicznej ATB - André Tanneberger - niemiecki DJ, muzyk i producent muzyczny. Podczas tego samego wieczoru wystąpią: Josh Gallahan, wieloletni współproducent repertuaru ATB, oraz DJ Motiv8, współzałożyciel i oficjalny DJ grupy Black Eyed Peas. Bilety w cenie: 65 zł (Plac), 140 zł (Comfort), 800 zł (Prestige).

Bilety do nabycia w sieci sprzedaży Empik oraz na eBilet.pl.
UWAGA! Na koncert Noela Gallaghera obowiązują bezpłatne zaproszenia dostępne w dniu 20 czerwca w godz. 10.00-17.00 w kasach przed Strefą Kibica (Plac Zebrań Ludowych) i w kasie na Targu Węglowym. Liczba zaproszeń ograniczona!

Fan Zone Gdańsk Facebook Fan Zone Gdańsk Youtube

Do pobrania:

Galeria   YouTube   Gdańska Arena
Euro 2012 w Gdańsku
Fotograficzne podsumowanie mistrzostw w piłce nożnej UEFA Euro 2012 w Gdańsku
 
Autor: Jacek Szymański / www.gdansk.pl
Data: 04.07.2012, 12:40
zdjęcia z budowy i otwarcia gdańskiego stadionu
Mecze w Gdańsku
10 czerwca 2012 r.
Hiszpania 1 - 1 Włochy
14 czerwca 2012 r.
Hiszpania 4 - 0 Irlandia
18 czerwca 2012 r.
Chorwacja 0 - 1 Hiszpania
22 czerwca 2012 r.
Niemcy 4 - 2 Grecja
pozostałe wyniki
Partnerzy 
© Copyright Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta ¤ Referat Multimedialny
ul. Nowe Ogrody 8/12 ¤ 80-803 Gdańsk